Informacija apie energetikos įrenginių eksploatavimo atitikties deklaracijų teikimą

Data

2018 08 02

Įvertinimas
8
Energetikos įrenginių eksploatavimo atitikties deklaracijos pildomos ir teikiamos tik elektroniniu būdu. Pixabay.com nuotr.
Energetikos įrenginių eksploatavimo atitikties deklaracijos pildomos ir teikiamos tik elektroniniu būdu. Pixabay.com nuotr.

Rekomendacijos fiziniams ir juridiniams asmenims, gavusiems kvietimus deklaruoti energetikos įrenginių eksploatavimo veiklos atitiktį nustatytiems teisės aktų reikalavimams pateikiant energetikos įrenginio eksploatavimo atitikties deklaracijas elektroniniu būdu.

Terminas: energetikos įrenginio eksploatavimo atitikties deklaraciją būtina pateikti atsižvelgiant į Inspekcijos specialistų raštiškame kvietime nurodytus terminus.

Pateikimo forma: energetikos įrenginių eksploatavimo atitikties deklaracijos pildomos ir teikiamos tik elektroniniu būdu.

Jei negautas kvietimas deklaruoti?  Jei toks kvietimas šiemet negautas, energetikos įrenginių eksploatavimo atitikties deklaracijos teikti nereikia. 

Kaip tai atlikti? Vadovaukitės šiomis rekomendacijomis:

Atsisiųskite energetikos įrenginių (elektros, šilumos, dujų) eksploatavimo ir techninės būklės anketą ar anketas, kurios skelbiamos interneto svetainės skyriuje „Veiklos sritys“, skiltyje „Energetikos įrenginių eksploatavimo atitikties deklaracijų vertinimas“.

Užpildykite ir išsisaugokite energetikos įrenginių energetikos įrenginių (elektros, šilumos, dujų) eksploatavimo ir techninės būklės anketą ar anketas.

Prisijunkite prie elektroninės deklaravimo sistemos adresu – https://vei.lrv.lt/ukio-subjekto-veiklos-atitikties-norminiu-teises-aktu-reikalavimams-deklaracija.

Jungiantis prie deklaravimo sistemos, reikės atlikti identifikaciją per Elektroninius valdžios vartus. Pasirinkite vien iš šių prisijungimo prie Elektroninių valdžios vartų būdą:

  • per banką („Swedbank“, SEB banką, DNB banką, „Danske Bank“, „Nordea“, „Citadelė“, Šiaulių banką, Medicinos banką ar kitus). Jungiantis  šiuo būdu, spauskite nuorodą – Elektroniniai valdžios vartai;
  • pasirašyti mobiliuoju parašu („Tele2“, „Bitė“, „Telia“, „Teledema“);
  • pasirašyti elektroniniu parašu, naudojant asmens tapatybės kortelę, kriptografinę kortelę, USB laikmeną. Jungiantis šiuo būdu, kompiuteryje būtina įdiegti „Java“ programą (atsisiųsti galite iš www.java.com) ir įdiegti iš http://www.nsc.vrm.lt/downloads.htm parsisiųstą asmens tapatybės kortelės programinę įrangą „CryptoTech“ arba „Gemalto“.

Prašomais duomenimis užpildykite tuščius deklaracijos formos laukelius, prisekite užpildytas energetikos įrenginių (elektros, šilumos, dujų) eksploatavimo ir techninės būklės anketą ar anketas. Paskutinis deklaracijos pateikimo veiksmas – paspausti „Pateikti“.

SVARBU! Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie energetikos įrenginių eksploatavimo atitikties deklaracijų teikimą ir vertinimą rasite čia.

Iškilus klausimams apie deklaracijų pildymą duomenimis, prašome kreiptis į teritorinio skyriaus specialistą, kurio kontaktai nurodyti Jūsų gautame kreipimesi – rašto pabaigoje, rengėjo nuorodoje.

Dėl prisijungimo prie Elektroninių valdžios vartų, programų kompiuteryje diegimo ar kitų deklaracijos pateikimo elektroniniu būdu problemų prašome kreipkitės mob. 8 659  92 745.

Inspekcijos specialistas, gavęs energetikos įrenginių eksploatavimo atitikties deklaraciją ar anketą ir nustatęs, kad dokumentuose duomenys nėra tikslūs, per 5 darbo dienas nuo atitikties deklaracijos pateikimo dienos kreipsis ir prašys jas ištaisyti arba patikslinti pateiktą informaciją, nurodydamas atitikties deklaracijos patikslinimo terminą.

Ūkio subjektų, kurie per 5 darbo dienas nuo deklaracijos pateikimo negaus prašymo ją patikslinti arba informacijos apie jos atmetimą, deklaracijos laikomos tinkamai pateiktos, gautos, įvertintos ir priimtos.