Prašymai išduoti leidimus turi būti pasirašomi

Data

2018 01 26

Įvertinimas
1
Pixabay.com nuotr.
Pixabay.com nuotr.

Informuojame, kad prašymas išduoti leidimą vykdyti veiklą elektros energetikos sektoriuje, atsiųstas Valstybinei energetikos inspekcijai elektroniniu paštu, turi būti pasirašytas elektroniniu parašu. Jei prašymas bus pateikiamas siunčiant paštu ar atvykus tiesiogiai – prašymą pasirašyti ranka.

Prašymą išduoti leidimą elektros energetikos sektoriuje, kurį planuojate pateikti elektroniniu paštu, pasirašyti elektroniniu parašu galite vienu iš nurodytų būdų, jei:

  1. turite asmens tapatybės kortelę su elektroniniu parašu. Nuo 2009 metų Lietuvos Respublikos piliečiams išduodamos lustinės asmens tapatybės kortelės su elektroniniu parašu. Kad pasirašytumėte kortele, reikės papildomai įsigyti lustinių kortelių skaitytuvą ir į kompiuterį įsidiegti specialią programinę įrangą. Daugiau informacijos, kaip pasirašyti prašymą rasite čia;
  2. turite mobilųjį parašą. Savo mobiliojo ryšio operatoriaus salone galite įsigyti SIM kortelę, turinčią mobilaus parašo funkciją. Įsidėję išduotą SIM kortelę galėsite pasirašyti e. parašu turėdami tik mobilų telefoną;
  3. turite elektroninį parašą USB laikmenoje. VĮ Registrų centras ir UAB Skaitmeninio sertifikavimo centras išduoda elektroninius parašus lustinėse kortelėse ir saugiose USB laikmenose. Kad pasirašytumėte USB laikmena, reikės į kompiuterį įsidiegti specialią programinę įrangą.

Dokumentą pasirašyti elektroniniu parašu galite:

Jei prašymas išduoti leidimą elektros energetikos sektoriuje pateikiamas tiesiogiai atvykus į Valstybinę energetikos inspekciją, jis turi būti su parašu.

Tuo atveju, jei prašymą ir visus reikiamus dokumentus Valstybinei energetikos inspekcijai pateikia juridinio ar fizinio asmens įgaliotas asmuo, kartu su visais dokumentais turi būti pateiktas įgaliojimas atstovauti juridiniam ar fiziniams asmeniui.

Užsakyti leidimus vykdyti veiklą elektros energetikos sektoriuje galima ir paprasčiau – Elektroninių valdžios vartų portale, prisijungus tiesiogiai šiuo adresu. Užsakant šią paslaugą, turėti elektroninio parašo įforminimo priemones nereikia, nes Jūsų tapatybė bus identifikuota kitomis priemonėmis.